סוכל פיגוע בקו הרכבת ת"א-י-ם

סוכל פיגוע בקו הרכבת ת"א-י-ם

צה"ל והשב"כ חשפו מעבדת נפץ ועצרו פעילי ג'יהאד שתכננו להניח מטען על פסי הרכבת באזור י-ם

 הותר לפרסום: מבצע משולב של צה"ל והשב"כ הביא לפני כחודש לחשיפתה של מעבדת חבלה באזור הכפר נחלין, סמוך לבית לחם. במעבדה נתפס מטען נפץ מוכן לשימוש. הכוחות שחשפו את המעבדה עצרו כמה פעילי ג'יהאד איסלאמי, שהודו בחקירתם כי תכננו לבצע פיגועים נגד ישראלים ובין היתר תכננו להניח מטען על פסי הרכבת בקו תל-אביב- ירושלים, באזור בית לחם.

חיילי גדוד "המשפחה שלי", גדוד לוחמי חי"ר בפיקודו של סגן-אלוף בני ינאי, שפעלו בשיתוף עם השב"כ, חשפו ב-17 בדצמבר, בעקבות מידע מודיעיני, שהתקבל במערכת הביטחון, את מעבדת הנפץ באזור בית לחם ומצאו בה חומרים כימיים רבים שמשמשים להכנת חומרי נפץ ומטענים.

מעבדת החבלה הוקמה בביתו של רזק מוחמד אחמד גיאדה, בן 28, תושב נחלין ושימשה חוליה של ארגון הג'יהאד האסלאמי, שכל חבריה נלכדו במסגרת המבצע ונעצרו, כולל רזק גיאדה עצמו.

העצורים הנוספים הם: עומר סמיר מוחמד חס , בן 24, תושב בתיר, עאצם אסמעאיל אבראהים מעמר, בן 24, גם הוא מבתיר, ולואי מחמוד מוסא גיאדה ,בן 21, תושב נחלין.

תכננו להשליך מטענים על רכבים ישראליים

חברי החוליה הודו בחקירתם בכוונה לבצע שורה של פיגועי תופת נגד יעדים אזרחיים וצבאיים בישראל. בין היתר, הם תכננו להניח מטען על פסי הרכבת בקו תל-אביב-ירושלים, העוברת סמוך לבתיר, באזור בית לחם.

כמו כן, הודו פעילי הג'יהאד כי תכננו להפעיל מטענים לעבר רכבים ישראליים הנעים בציר 60, לבצע פיגוע נגד רכב הביטחון של היישוב בית"ר עלית. להניח מטען נגד ג'יפ

צה"לי, להשליך על יושביו רימונים מאולתרים ולחטוף את נשקיהם.

בעקבות המידע שעלה במהלך חקירתם, בוצעה לפני כשלושה שבועות פשיטה של כוחות צה"ל על ביתו של עאצם מעמר, שבביתו נתפסו מטען בהפעלה חשמלית בתוך מטף במשקל 8 ק"ג, 25 ק"ג חנקת אשלגן המשמש לייצור חומרי נפץ, מערכת הפעלה סלולרית ודיסקים, אשר לטענת מעמר מכילים ניסויים שביצעה החוליה להכנת המטענים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *